Posted on

Montaż podłóg z twardego drewna może zająć od kilku dni do ponad tygodnia. Ze względu na różne potrzeby każdego projektu i samego drewna, czas może się zmieniać. Innym ważnym czynnikiem do rozważenia jest to, czy drewno jest wykończone, czy niedokończone.

Wstępnie wykończone drewno zwykle zajmuje więcej czasu, ale jest dość łatwe i szybkie w montażu. Z drugiej strony niedokończone drewno pojawi się szybko, ale zajmie więcej czasu. Dzieje się tak, ponieważ proces suszenia i lakierowania wydłuża całkowity czas.

Jeśli szukasz miejsca, w którym można zainstalować i sprzedać gotowe lub nieobrobione drewno liściaste, sprawdź Lifestyle Flooring UK dla tych z nas w Wielkiej Brytanii. Oprócz  opcji podłóg drewnianych w Melbourne,  jeśli czytasz w Australii. Tam możesz znaleźć dokładnie taką drewnianą podłogę, jakiej szukasz, aby uzyskać pożądane wykończenie w swoim domu. Stamtąd możesz zdecydować o terminie, który będzie miał wpływ na czas trwania projektu.

Długość procesu

Całkowity czas może się różnić w zależności od następujących czynników:

  • Szacowany czas
  • Szybkość realizacji zamówień
  • Czas aklimatyzacji drewna
  • Czas instalacji
  • Jak doświadczony jest instalator

Niedokończone podłogi drewniane

Jeśli zdecydujesz się na niewykończone podłogi, może się to różnić w zależności od projektu. Przeciętnie możesz spodziewać się, że podłoga będzie z Tobą w ciągu około 4-5 dni roboczych. Jeśli chcesz, aby Twoje zamówienie zostało dostosowane do specjalnych wymagań, możesz dodać kilka dni do góry.

Dobrze jest zapytać przed zakupem, aby uzyskać przybliżony pomysł. W przypadku zakupów online należy podać szacowany czas dostawy.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest czas aklimatyzacji. Ponieważ trzeba uważać na wilgoć, drewno liściaste potrzebuje czasu, aby po prostu usiąść i przyzwyczaić się do lokalnego otoczenia. Czas potrzebny na to może wynosić od 3 do 5 dni.

Ponieważ jest niedokończona, podłoga będzie potrzebować warstwy lakieru do jej wykończenia . Ta dodatkowa warstwa ochronna pomoże nadać jej naturalny połysk i sprawi, że będzie trwać dłużej.

Długość instalacji dla wstępnie wykończonego drewna

Jeśli chodzi o wstępnie wykończone drewno, dotarcie na miejsce może zająć trochę więcej czasu. Jednak proces instalacji przebiega znacznie szybciej, ponieważ nie ma czasu na suszenie. Następnie drewno liściaste będzie potrzebowało około 5 dni na aklimatyzację i ponowne przyzwyczajenie się do wilgotności otoczenia. Jest to również czas na wykonanie niestandardowych okuć i cięć. Dlatego im więcej masz wymagań, tym dłużej to potrwa.

Tak więc, jeśli masz kominek lub inne solidne wyposażenie, należy to wziąć pod uwagę w ogólnych ramach czasowych na montaż drewnianej podłogi . Zastanów się również, jak duża jest przestrzeń, w której instalujesz drewno. Rozmiar projektu będzie decydował o tym, jak szybko instalatorzy będą mogli go ukończyć.