Posted on

Masz za sekundę znaleźć się w umówionym miejscu, a przed chwilą miałaś w ręku szampon i odżywkę? W takim przypadku bezcenna jest wiedza na temat skutecznych metod na szybkie wysuszenie i ułożenie fryzury. Ważne, by nie wykorzystywać do oporu mocy suszarki, ponieważ jest to obiecujące wyjście, którego ostatecznym efektem będzie znaczne pogorszenie kondycji włosów. Czy warto szybko postarać się, by włosy były suche? Przygotuj średnie ręczniki 50×90 i zaczynamy.

Sprawnie i szybko – osusz włosy za sprawą sprytnych sposobów

Te spośród nas, którym włosy suszą się bardzo długo, a czeka je wyjście w niedługim terminie lub nie lubią chodzenia z głową na mokro, muszą poznać parę prostych metod, które zlikwidują ten kłopot. Można zastosować środki, by okres efektywnego wysychania okazał się krótszy nawet o kwadrans. Mechanizmy zaprezentowanych metod opierają się na naturalnych procesach, bez użycia ostrych środków, które w rezultacie psują włosy. Mamy wiele dobrych patentów na szybkie wysuszenie włosów:

Suszarka

Mówiliśmy już o niedobrym wpływie gorącego powietrza wyrzucanego z dyszy z dużą prędkością, jednakże zdobycze techniki udaje się wykorzystywać ostrożnie i z dystansem. Te spośród nas, które mocno ścigają się z czasem, powinny podsuszyć samą głowę letnim, delikatnym powietrzem – końce włosów ulegają wysuszeniu o wiele prędzej, zdążą wyschnąć przed końcem przygotowań do wyruszenia z domu. Można również przelecieć głowę chłodnym powietrzem – ze sprzętem bogatszym o jonizator, jest to naprawdę skuteczna metoda. Nie posiadając innego innej opcji, możesz raz na jakiś czas wysuszyć głowę normalnie, nie zapominając o pryskaniu włosów preparatem zabezpieczającym przed gorącem i użyciu na koniec chłodnego powietrza, które zamknie rozgrzane łuski włosów oraz utrwali stylizację.

Odciąganie wody z włosów

Suszenie klasyczne, a więc przez tarcie ręcznikiem, także pogarsza ich stan. Zastosuj nadzwyczaj absorbujące wilgoć ręczniki 50×90 z mikrofibry. Najpierw całość należy delikatnie wykręcać ręcznie, następnie ostrożnie wycisnąć je w materiał. Włosy powinny zostać naprawdę dobrze odsączone. Niektórzy chwalą sobie ręczniki frotte, aczkolwiek przy nich tworzy się obfite nastroszenie.

Turban – klasyczne odciskanie wody

Dopiero teraz można szczelnie zawiąząć włosy w turban z ręcznika. Musi on być owinięty ciasno głowy, by dodatkowo odsączył włosy.

Ogrzany ręcznik

Ręcznik ocieplony na grzejniku skuteczniej odciągnie wilgoć oraz pomoże włosom jeszcze skuteczniej wyschnąć. Powinno się tylko pamiętać o tym, by nie był za bardzo ogrzany.