Posted on

Kiedy spieszysz się do pracy w poniedziałek rano, być może zauważyłeś, że drzwi garażu się nie otwierają. Spóźnisz się, więc zamiast tego zdecydowałeś się dojeżdżać do pracy. Kiedy wrócisz do domu później w Surrey tego dnia, będziesz niezdecydowany, czy samodzielnie rozwiązać problem, czy wezwać ekspertów.

W przypadku wielu osób niewielka konserwacja może uchronić ich przed problemami z garażem. Niektórzy przeprowadzają coroczną konserwację, aby upewnić się, że nie ma skrzypienia, zepsutych uszczelniaczy pogodowych lub nieoczekiwanego zamknięcia drzwi z powodu pękniętych sprężyn.

Poniżej przedstawiono typowe problemy, które możesz napotkać podczas używania bramy garażowej. Zawsze, gdy zauważysz, że wystąpił problem, musisz jak najszybciej naprawić. Możesz chcieć przygotować koła zębate i narzędzia lub zadzwonić do ekspertów w celu wykonania wysokiej jakości naprawy bramy garażowej, która przekracza Twoje oczekiwania. Niezależnie od wybranej trasy, oto kilka kwestii, na które musisz zwrócić uwagę.

Wejścia i wyjścia nie otwierają się

Głównym problemem większości ludzi z garażem jest to, że się nie otwiera. Na szczęście jest to problem, który można łatwo naprawić. Problem może leżeć w drzwiach napędzanych śrubą napędową lub łańcuchową. Mogą być tak stare, że rozwinęły w nich rdzę lub mogą chcieć użyć smarów w celu zmniejszenia tarcia.

Większość ludzi uważa, że ​​stosowanie dużej ilości smaru zwykle działa. Rozpylacze na bazie silikonu są najczęściej używanymi sprayami na całej długości otwieraczy. Jeśli nadal nie możesz ich otworzyć, problem może być inny i nadszedł czas, aby zadzwonić do profesjonalistów, tak jak w przypadku każdego innego aspektu poprawy domu .

Zgrzytanie i irytujący hałas

Kiedy pierwszy raz zainstalowałeś garaż, wcześniej nie było tam odgłosów. Jednak w miarę upływu czasu zauważasz skrzypiące sekcje i luźne elementy, które stają się irytujące dla uszu. Aby temu zapobiec, należy ogólnie nasmarować drzwi.. Zastosuj go bezpośrednio do szlifowanej części i sprawdź, czy działa.

Jeśli smarowanie nie jest w stanie wyeliminować odgłosów zgrzytania, możesz potrzebować pomocy profesjonalistów. Mogą sprawdzić, czy są zużyte części, które wymagają naprawy, i będą w stanie określić, które sekcje wymagają naprawy. Możesz na nie liczyć, że w nadchodzących dniach zapewnią bezszelestne i płynne otwieranie bramy garażowej.

Szczeliny, pęknięcia lub uszczelniacze uszkodzone na skutek warunków atmosferycznych

W bramach wykonanych z drewna często występują szczeliny i pęknięcia. Możesz zapobiec ich pogorszeniu, używając wodoodpornego wypełniacza, który może uszczelnić pęknięcia. Istnieje również możliwość zasłonięcia szczelin drewnem lub zastąpienia ich w całości drzwiami ze stali lub aluminium.

Jeśli masz problemy z uszczelniaczem, woda deszczowa dostanie się do środka. Możesz wezwać ekspertów, aby uszczelnić wszystkie szwy i pęknięcia, jeśli zauważysz ich dużo. Profesjonaliści wiedzą, które uszczelniacze są najlepsze do rodzaju materiału, z którego wykonana jest brama, i możesz na nie liczyć, że uszczelki będą odporne na każdą pogodę.

Drzwi lekko się otwierają, a następnie natychmiast zamykają

Jeśli garaż otwiera się tylko nieznacznie, a następnie natychmiast się zamyka, może wystąpić problem ze sprężynami. Możesz sprawdzić obszar, jeśli wymagają wymiany. Jeśli w ciągu ostatnich trzech lat dokonano już wymiany, być może trzeba będzie sprawdzić te, które mogły się zepsuć.

Inną wskazówką jest to, że jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach, możesz wymienić wszystkie sprężyny jednocześnie. Ma to na celu zapewnienie, że nie będziesz napotykał ciągle tych samych problemów. Nowe zapewnią, że po otwarciu brama pozostanie na miejscu, ponieważ wszystkie sprężyny są nowe. Możesz skontaktować się z ekspertem w tej dziedzinie i sprawdzić, czy może pomóc w doborze odpowiednich sprężyn.