Posted on

Skuteczny pomysł na hodowlę owoców i warzyw bez obecności dodatków i konserwantów? Oczywiście własna, dobrze zorganizowana folia z uprawami. Jednakże powinieneś poświęcić temu wiele pracy i przy okazji odpowiedniego entuzjazmu. Jeśli chodzi o dwa podstawowe okoliczności gwarantujące powodzenie roślin, postaw na ustabilizowanie odpowiedniej temperatury i wilgotności.

Co oznaczają optymalne warunki pod dachem?

Hodowla roślin do celów spożywczych to coś nieskomplikowanego, jednakże niełatwe okazuje się stworzenie idealnych czynników zewnętrznych. Powszechnie wiadomo, że najczęstszym powodem hamującym wegetację roślin jest nieodpowiednia temperatura. Niekorzystne warunki nie sprzyjają rozwinięciu się nasadzeń, dlatego należy pomyśleć o odpowiedniej wentylacji, nawadnianiu oraz doglądaniu upraw. Zazwyczaj o nawadnianiu trzeba pamiętać o świcie, kiedy światło słoneczne jeszcze nie przenika mocno przez dach, natomiast następna dawka powinna dostać się do korzeni już po zniknięciu słońca. Warzywa i owoce zatrzymują wtedy wilgotność na dłużej, a ciepło na dworze nie zmienia nic w ich wzroście.

Wypróbuj szklarnie poliwęglanowe – optymalny środek na regulację temperatury w hodowli warzyw i owoców

Nie tylko solidność wyróżnia szklarnie poliwęglanowe, do tego odporność na uszkodzenia mechaniczne z pewnością przekonuje za ich zakupem. Nie każdy orientuje się, że takie panele z poliwęglanu gwarantują odpowiedni stopień utrzymania idealnych okoliczności dla rozwijających się roślin. Tworzywo zastosowane w płytach konstrukcji wykorzystuje opcję powstrzymywania ultrafioletu, dzięki czemu nadliczbowa ilość niepotrzebnych promieni udaje się zatrzymać poza obrębem szklarni. Czy to dziwne, jeśli transparentne płyty mają pięciokrotnie silniejszy poziom zatrzymywania ultrafioletu? Bardzo ważna właściwość umożliwiająca zachowanie idealnych parametrów to braki w zmianie wielkości także podczas zmiennych temperatur (nie pojawiają się istotne różnice w zakresie -50 do +50 st. C). Szklarnie poliwęglanowe to rewelacyjne izolatory słupka rtęci, a warzywa i owoce można tu zlokalizować w optymalnych warunkach. Pozostałe wskaźniki wskazują, że ponad 4/5 promieni UV nie przedostaje się do szklarni, natomiast odwrotnie działa to na światło konieczne do fotosyntezy.