Posted on

Ciąża to czas pełen nadziei, radości i oczekiwania; jednakże, nie da się ukryć, że jest to również okres obfitujący w rozmaite wyzwania fizyczne. Wśród nich ból pleców stanowi jedną z najbardziej uciążliwych dolegliwości, która potrafi skutecznie zakłócić codzienne funkcjonowanie przyszłej mamy. Zadbajmy więc wspólnie o Twoje kręgosłupowe samopoczucie.

Pilnuj swojej postawy – klucz do komfortu

Zacznijmy od podstawowego aspektu: postawa ciała. Moja droga przyjaciółko, pamiętaj proszę, że prawidłowa postawa to fundament zdrowych pleców; a kiedy nosisz pod sercem swoje maleństwo – tym bardziej powinnaś pochylić się nad tą kwestią z wielką uwagą. Unikasz wtedy napięcia mięśniowego oraz dyskomfortu, który niestety potrafi być naprawdę druzgoczący.

Wyobraź sobie siebie spacerująca lekko i beztrosko po ulubionym parku – aby tak właśnie było musisz dbać by Twój kręgosłup był odpowiednio wyprostowany a biodra pozostały równolegle do ziemi. Gdy stoisz lub chodzisz staraj się mieć świadomość rozmieszczenia ciężaru ciała – nie obciążaj jednej strony bardziej niż drugiej.

Ruch to zdrowie – także dla Ciebie i maluszka

Delikatna aktywność fizyczna ma moc czynienia cudów! Nie tylko pomaga utrzymać Ci masę ciała na stabilnym poziomie ale też wzmacnia mięśnie które są wsparciem dla Twoich zmieniających się krzywizn kręgosłupa. Już łagodne ćwiczenia jogi czy basen mogą przynosić ulgę bolącym plecom – oczywiście jeśli wcześniej skonsultujesz te formy aktywności ze swoim lekarzem prowadzącym.

Pomyśl też o spacerniakach albo rodzinnych wypadach na rower (oczywiście z odpowiednim siedzeniem zapewniający maksimum bezpieczeństwa). Ruch na świeżym powietrzu sprawia cuda zarówno dla Twojej kondycji jak i poprawnego samopoczucia emocjonalnego!

Odpowiedni materac – inwestycja we własny spokój

Sen to kolejny bohater naszej opowieści o szczególnych sposobach dbania o kondycję twoich plecków podczas ciążowych miesięcy. Posiadanie dobrego materaca może być zbawieniem dla zmordowanego dnia pełnego nowych wyzwań macierzyńskich; szukając idealnego modelu warto zadbać by był on dostosowany do aktualnych potrzeb Twojego organizmu który teraz pracuje za dwoje.

Jeśli szukasz atrakcyjnych i trwałych poduszek ciążowych odwiedź link https://babyboom.net.pl/18-poduszki-ciazowe gdzie znajdziesz szeroki wybór produktow dopasowanych specjalnie dla kobiet w delikatnym stanie błaogosławionej nadziei życia którego będące blisko serca pragnienie każdego dnia nabiera realniejszych kształtów.

Zbilansowana dieta – smaczny sposób na mocne kości

Nie można także zapominać o diecie bogatej w składniki budujące silę kostną oraz międzykręgowymi tarczkami złotymi jak promienie słoneczne lata które mają za zadanie chronić nas przed urazami wynikającymi z dodatkowego obciążenia jakim jest dziecko rosnące we wnękach naszego istnienia matczynej dumy.

Spożywanie produktów zawierających dużo witaminy D czy magnez będzie miało korzystny wpływ zarówno na Ciebie jak również przyspieszy rozwój kośćca malucha który już niedługo będzie mógł swobodnie oddychać powietrzem tego pięknie zagmatwanego świata ludzkich uczuciowo-istotowych relacji.