Posted on

Kiedy przy domu ktoś stawia ogród zimowy, w środku spodziewaj się niezwykłego pokoju. Przede wszystkim musisz nabyć odpowiednie wyposażenie – najlepszy komplet to sofa ogrodowa, fotele i stolik, który posłuży do przyjemnego spędzenia czasu ze znajomymi. Kolejnym ruchem w stronę rozbudowy, ważnym dla ludzi i roślin, będzie instalacja grzewcza. Wokół wyrosną tropikalne krzewy i kwiaty, a ty poczujesz się komfortowo nawet zimą. Czas spędzony przy kawce pod krzewem papai smakuje naprawdę znakomicie. Na pewno pasują do tego orientalne klimaty z charakterystycznymi ornamentami ozdobnymi. Można postawić tu nieco rzucających się w oko drobiazgów, takich jak lampiony zapachowe, lampki czy podobne utensylia. Dopasuj do tego miękkie ozdoby – jaśki, koce i narzuty rozmieszczone tu i ówdzie. Istotne, aby stworzyć sympatyczny nastrój, przydający wnętrzu jeszcze więcej ciepła i spokoju.

Aranżacja ogrodowego salonu – jakie sprzęty wybrać

Większość osób wybiera rattan, surowiec naturalny, rewelacyjnie komponujący się się z roślinnością. Ale dysponujemy technorattanem, często wykorzystywany przez designerów i producentów rozwiązań do ogrodu. Zapewnia wysoki stopień odporności na zmiany temperatury i wilgotność powietrza. Pod wpływem słońca i pary wodnej nie traci kształtu ani koloru, co sprawia, że pozostaje jedną z ciekawszych propozycji do oranżerii. Interesującym i oryginalnym rozwiązaniem mogą być sprzęty wykonane z palet. Szerokie leżanki, stoły i siedziska prezentują się zjawiskowo. Poza tym możesz wykorzystać donice – do ich zrezalizowania posłużą również palety. Idąc dalej w takim kierunku można porozstawiać w kilku punktach drewniane skrzynki, które posłużą za organizery na podręczne drobiazgi. To dość istotne, aby elementy umeblowania miały lekką konstrukcję.

Czy warto zbudować ogród zimowy na tarasie?

Jeśli chcesz stworzyć coś niezwykłego, zbuduj ogród zimowy na tarasie. Nie potrzeba Ci obszernego podwórka, by cieszyć się kilkoma metrami zielonej przestrzeni we własnym domu. Ściany i dach przeważnie są na bazie szkła czy przezroczystego tworzywa. Ich zadanie to dokładne zamknięcie tarasu w dopasowaniu z fasadą. Tuż przy domu, obok ścian, wykreujesz pomieszczenie z niesamowitym klimatem. W miejscu na uboczu otoczonym z każdej strony zielenią spędzisz miło czas na przebywaniu z najbliższymi i z znajomymi. Poranna herbata i książka czy tablet w dłoni przy takim tle to szczególnie cenne chwile.