Posted on

Relacje to ciężka praca. Wiem, że to nic nowego, ale uwierz mi, ta para, która wydaje się żyć w błogości, prawdopodobnie miała swój udział we wzlotach i upadkach. Czy stwierdzenie, że mój związek jest jednym z tych, które wydają się tak zjednoczone i doskonałe dla wszystkich na zewnątrz, to z zadowoleniem? Tak, przypuszczam, że brzmi to z zadowoleniem. Chodzi mi jednak o to, że bez względu na to, jak idealnie wszystko może wyglądać, nie zawsze tak jest. Jest dużo ciężkiej pracy, którą trzeba włożyć i nie chodzi tylko o znajdowanie czasu na pielęgnowanie relacji, gdy jesteś zajęty, ale o znalezienie czasu.

Więc czym mogę się z tobą podzielić na temat tego, jak pielęgnować relacje? Sporo. Tak to robię, kiedy życie staje się przytłaczające.

Pozwólcie sobie wzajemnie tęsknić

Może to zabrzmieć dziwnie, że proponuję czas osobny jako sposób na spotkanie, ale wysłuchaj mnie. Moja druga połowa i ja pozornie zawsze jesteśmy razem. W tej chwili oboje prowadzimy niezależne życie, w zasadzie pracujemy dzień w dzień obok siebie. Co więcej, ponieważ obecnie jesteśmy poza Wielką Brytanią, nie mamy zwyczaju spotykać się z naszymi dziećmi co drugi weekend.

Mamy dużo bezpłatnych przestojów, ale ponieważ pracujemy razem, spotykamy się o wiele częściej niż to, co można uznać za zdrowe. Dodaj do tego, że mieszkamy w malutkiej kawalerce, a zrozumiesz, dlaczego polecam spędzanie czasu osobno! Bez względu na to, jak bardzo możesz kochać swoją drugą połowę, tyle kontaktu z pojedynczą osobą może być duszące.

Wszyscy potrzebujemy różnych poziomów czasu „ja”, ale niezależnie od twoich potrzeb, jest koniecznością. Potrzebuję sporej przestrzeni osobistej, podczas gdy moja druga połowa może magicznie wejść do własnego świata, kiedy jesteśmy razem i to mu wystarczy. Nie mogę tego zrobić, więc zaznaczenie dystansu jest koniecznością, aby zachować mnie przy zdrowych zmysłach i sprawić, że za nim tęsknię. Zapewnienie sobie przestrzeni to świetny sposób, aby naprawdę cieszyć się czasem, który spędzacie razem.

Ustaw randkę w nocy

Spędzenie kilku nocy to świetny sposób, aby znów poczuć się jak na randce, zwłaszcza jeśli jesteś w długotrwałym związku. Długotrwałe relacje mogą szybko wpaść w rutynę, a czasami wszystko może po prostu schodzić w dół. Zdałem sobie sprawę, że poświęcając określoną noc w tygodniu na randkę , poczujesz nowość i szum nowego związku.

Podczas naszych randek staramy się wyglądać ładniej niż zwykle. Wybraliśmy fajne miejsce do jedzenia, do którego normalnie nie chodzilibyśmy dzień w dzień. I nie martwimy się o codzienne problemy życia. Nie ma mowy o obowiązkach i obowiązkach, to przyjemne środowisko, które wyrywa nas z rutyny. Randka nie musi jednak oznaczać wyjścia. Mamy również randki. Nie możesz się pomylić z Netflixem, fajnym daniem na wynos i przytuleniem się do kołdry.

Wielozadaniowość i wspólne wykorzystanie czasu

Druga połowa i ja mamy swoje rutyny w Anglii. Jak wspomniałem wcześniej, dzieciaki widzimy co drugi weekend, a my mieszkamy na północnym zachodzie, a oni na południu, cóż, zgromadziliśmy sporo mil. Odkąd mamy naszą rutynę, nasz czas jazdy stał się trochę wolny dla całej bezpiecznej przestrzeni. Uwielbiamy spędzać czas w samochodzie. Śpiewamy, rozmawiamy o życiu, dzielimy się naszymi aspiracjami i otwieramy nasze serca i dusze, mamy spotkania rodzinne; w zasadzie robimy to wszystko.

Czas spędzony w samochodzie mógł z łatwością stać się przeszkodą, ponieważ często pokonujemy dość duże odległości, ale nie, podjęliśmy świadomą decyzję, aby jak najlepiej wykorzystać czas, który mamy, a dla nas czas w samochodzie stał się dość ważny. To sposób na ponowne połączenie się i sposób na prawdziwe pielęgnowanie naszej miłości poprzez spędzanie razem czasu, niezależnie od lokalizacji.

Znajdowanie czasu na kochanie się

Kiedy twoje życie jest pełne pracy, dzieci i życia, łatwo jest zostawić miłość na lodzie. Ponieważ fizyczna intymność jest tak integralną częścią więzi w związku, nie należy przyjmować jej za pewnik. Niektórzy mogą twierdzić, że kochanie się powinno być spontaniczne i nieplanowane. W pewnym stopniu się zgadzam, ale chodzi o to, że tak łatwo jest zostawić to na uboczu. Pod koniec nocy jesteś zmęczony i jedyne, czego chcesz, to spać. Ale jeśli chcesz coś pominąć tej nocy, pomiń mycie twarzy lub czesanie włosów lub cokolwiek robisz przed pójściem spać.

Nie chodzi o ołówek w uprawianiu miłości, nie, chodzi o to, abyś świadomie był świadomy wagi, jaką ma i wiedząc, że wzmacnia to twój związek.

Znalezienie czasu na pielęgnowanie relacji jest tak ważne i nie ma jednego uniwersalnego podejścia. Chodzi o to, aby jak najlepiej wykorzystać swoje okoliczności i podnieść swój związek do poziomu, na jakim powinien być, jeśli jeszcze go nie ma. Jakie masz wskazówki, jak znaleźć czas na pielęgnowanie relacji?